اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار اخبار کوتاه دهم دی ماه سالروز درگذشت ناصر دفتر روایی گرامی باد
دهم دی ماه سالروز درگذشت ناصر دفتر روایی گرامی باد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 09 دی 1395 ساعت 22:47

دهم دی ماه سالروز درگذشت مرحوم ناصر دفتر روایی است، شخصی که بعنوان پیشگام و بنیانگذار فرهنگ نوین خلخال، کاری کرد که برای همیشه تاریخ یاد و نامش به خوبی و نکویی یاد شود

 

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/148303893109661.jpg

 

تاسیس دبستان به سبک نوین، که در آذربایجان بعد از مدرسه رشدیه، دومین مدرسه بود؛ آنهم در عصری که شاید زیاد به مذاق تفکرات سنتی خوش نمی آمد کاری بود که مرحوم ناصر دفتر در سال 1287 و با مشقات فراوان به ثمر رساند و ما اکنون بعد ازگذشت یک قرن از این اقدام جسورانه مرحوم ناصر دفتر روایی و معلمان دلسوز دبستان ناصری، به خود می بالیم و این قدمت وجود مدرسه در خلخال را مایه افتخار و مباهات خود می دانیم .

دهم دی ماه سالروز درگذشت مرحوم ناصر دفتر روایی است، شخصی که بعنوان پیشگام و بنیانگذار فرهنگ نوین خلخال، نه تنها خدمات شایانی به خلخال و اهالی آن در برهه های زمانی مختلف کرده است، بلکه بعنوان یکی از اعضاء اصلی انجمن ادبی آذربایجان، یکی از فرهیختگان و بزرگان خلخال بوده است که شاید سایر ابعاد شخصیتی، علمی و هنری ایشان، چندان مورد توجه قرار نگرفته است .

 

پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابانهای اصلی شهر به نام مرحوم ناصر دفتر روایی

متاسفانه ما در طول تاریخ، در خود خلخال، آنچنان که باید و شاید، به بزرگان و فرهیختگان خود ارج ننهاده ایم و کمترین اقدامی که میشود در قبال این مرحوم انجام داد، نامگذاری، یکی از خیابانهای اصلی شهر به نام این مرحوم است که تا به حال این اتفاق نیافتاده است و از شورای فرهنگ عمومی شهر درخواست می نماییم در این خصوص توجه خاص و ویژه ای را مبذول فرمایند و مسئولین محترم اداره آموزش و پروش خلخال نیز، پیگیری های لازم را انجام دهند؛ قطعا این اقدام مورد استقبال بسیاری از شهروندان گرامی نیز قرار خواهد گرفت .

 

به گواه تاریخ :

میرزا ابراهیم ناصر دفتر روائی در تاریخ پنج شنبه دهم دی‌ماه 1321 در سن 72 سالگی درگذشت. مرحوم ایوب اسکافی که از خادمین معارف خلخال بود ضمن گزارشی پیرامون بزرگداشت مجلس ختم مرحوم ناصردفتر به اداره فرهنگ شهرستان اردبیل چنین نوشت :

" اهالی هروآباد آنروز را تعطیل و به نام قدردانی و تجلیل نام او با یک شور فوق العاده در تشییع جنازه او حاضر بودند "

 

دبیرستان و دبستان خلخال نیز برای احساسات حق شناسی از زحمات فقید سعید روز یکشنبه 13 دیماه را دو ساعت بعد از ظهر در مجلس فاتحه خوانی که در مسجد جامع هروآباد دائر بود شرکت کردند...."

 

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

برای مطالعه خلاصه ای از شرح زندگی مرحوم ناصر دفتر روایی اینجا کلیک نمایید

 

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

یادداشت  

 
#1 آسمان آبی خلخال 1395-10-09 23:52
فرهنگ نامگذاری را باید از شهر های کوچک یاد گرفت مثل شهر کیوی
 
 
#2 ارسطو خداپرست 1395-10-10 00:10
سلام. یاد و خاطره ی بنیانگذار فقید فرهنگ خلخال، زنده یاد ناصر دفتر روایی - رحمت الله علیه - را گرامی می دارم و بر روح بلند و پاک ایشان، درود می فرستم. از خداوند متعال مسالت دارم جایگاه این انسان فرزانه و آزاده را که حقیقتا مرد جاودانه ها می باشد، بهشت برین قرار دهد انشاءالله. او همیشه زنده است چون عشق، همیشه زنده است. ناصر دفتر، زنده است تا خلخال، زنده است. با احترام
ارسطو خداپرست فرزند ارشد و شاگرد همیشگی زنده یاد سهراب خداپرست
 
 
#3 امیر حسین حداد کلور 1395-10-10 09:48
روح آسمانی آن بزرگ مردعرصه علم و فرهنگ شاد و یادش گرامی...
 
 
#4 علی م 1395-10-10 11:27
ناصر دفتر روائی ، شمع فروزانی است که به مصداق کامل حدیث باقیات صالحات ، هنوز که هنوز است از پس اعصار و سالیان دراز ، بی منت نور میفشاند و لا ینقطع گرما می بخشد. مردمانی بزرگ هستند که بزرگان را ارج نهند و مقام شامخشان را بال و پر دهند. بزرگی مردمان از بزرگداشت بزرگان است و مام خلخال هنوز از قدر ناشناسی های فرزندان امروزش در حق یکی از صادق ترین و بی غل و غش ترین فرزندانش مکدر است و ملول .
باغبان ارجمند خلخال زر ؛ این روزها برایش نه باغستانی مانده و نه دبستانی ! فرزندی که سالیان سال اجر مرارت هایش میوه هایی شیرین و ملس بود از دبستان و باغستان ناصری...

مسئول ، وزیر ، وکیل و هر کسی که نفسی دارد و نایی برای دست یاری رساندن ؛ بیایید دبستانش را باز سازیم ؛ همانگونه که بود ، با همان طرح و در و دیوار و نیمکت و تخته سیاه و گچ و بوی نایش که خاطرات ما و پدر ها و پدربزرگ ها و اجدادمان در پشت نیمکت هایش به مشق ادب و علم رقم زده است.

شاید از باغستانش دیگر سیبی و گلابی نخواهیم چشید اما دبستانش را میتوان همانجا از نو و به همان تناسب ساخت ، به پاس پاسداشت مردی که دل سوزاند و خود سوزاند تا خلخال و فرزندانش نامور گردند ...
این کمترین حق فرزند دلبند خلخال ، ناصر دفتر روائی ست.
 
 
#5 هیرولی 1395-10-10 15:01
یاد استاد گرامی باد , جای بسی حسرت که لیاقت حفظ و نگهداری میراثش را نداشتیم و مدرسه زیبایش را خراب کردیم .ای کاش به جای خرابی , مرمت و بازسازی میشد و تبدیل به موزه ای ماندگار می گشت .
 
 
#6 امین معماری 1395-10-10 19:18
ساخت و نصب یک تندیس بزرگ و درخور در یکی از میدان های اصلی شهر و نامگذاری آن به نام میدان "ناصری"، حداقل کاریه که شورای فرهنگ عمومی و مسئولین میتونن انجام بدن ...

مطمئنا جلوه بسیار خوبی هم در شهر خواهد داشت
 
 
#7 رضائی 1395-10-11 11:17
افسوس که خلخال چند صباحی ایست چنین فرهیختگانی را در خود ندیده.......
 
 
#8 محمد علی رمضانی 1395-10-11 16:25
ایها الناس جهان جای تن آسایی نیست
مرد دانا به جهان داشتن ارزانی نیست

مرحوم ناصر دفتر روایی از آن مردان دانا و نکونامی است که از دل حقیقت زادندو بنایی را پایه گذاشته اند که همواره فروزان بوده و خواهد بود.
باید همواره قدردان چنین انسان هایی بود.
یادش گرامی و روحش پر نور باد
 
 
#9 آیدین 1395-10-11 16:57
با سلام و عرض ادب خدمت فرهنگ دوستان خلخال وقتی ویرانه های مدرسه ناصری را دیدم ناخوداگاه یاد ویرانیهای پالمیر سوریه بدست تروریستهای افراطی در ذهنم نقش بست براستی کسی یا کسانی که دستور تخریب این آثار کم نظیر تاریخ و هویت فرهنگ ایران و آذربایجان را صادر کرده اند آیا //
 
 
#10 د ف 1395-10-11 22:58
ای کاش مدیران ومسئولین وقت اموزش وپرورش با تخریب مدرسه ناصری موافقت نمی کردند وجلوی تخریب ان را می گرفتندبا ویران کردن مدرسه قدیمی ناصری دل هزاران نفر از افرادی که در ان کلاس های تنگ کوچک تحصیل کرده بودندبه درد اورد
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید