اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار اخبار کوتاه کاهش شدید تعداد پزشکان بخش خصوصی خلخال
کاهش شدید تعداد پزشکان بخش خصوصی خلخال مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 10:12

رییس سازمان نظام پزشکی خلخال گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور نقش پزشکان غیر دولتی در نظام سلامت این شهرستان بسیار کم رنگ و ضعیف شده است.

 

احمد مختارپور روز چهارشنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: در حالی که تعداد اعضای پزشکان عمومی و متخصص عضو سازمان نظام پزشکی خلخال قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، 120 نفر بود این تعداد هم اکنون به 15 نفر پزشک عمومی و متخصص کاهش یافته و با ادامه روند بی توجهی دولت به پزشکان بخش خصوصی کاهش این تعداد نیز در آینده دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به حذف طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع در نظام سلامت و ادامه ملحق شدن تعداد زیادی از پزشکان فعال خلخال در سیستم دولتی گفت: در کنار مزایای خوب طرح تحول نظام سلامت تراکم بیمار در درمانگاه ها و بیمارستان های دولت بی انگیزه شدن پزشکان متخصص و عمومی بخش خصوصی برای ادامه کار در شهرستان های کوچک و محرومی همچون خلخال را به دنبال داشته است.

فرماندار خلخال نیز در این نشست با اعلام همکاری با سازمان نظام پزشکی این شهرستان گفت: برای ارتقای سطح سلامت باید از ظرفیت و توان پزشکان خصوصی در کنار فعالیت های بهداشتی و درمانی دولتی به نحو مطلوب استفاده شود.

فریدون بابایی افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت نباید موجب متضرر شدن پزشکان بخش خصوصی شده و برای جلوگیری از بی انگیزه شدن بخش خصوصی برای ماندگاری در مناطق محرومی همچون خلخال در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای پزشکان تلاشگر بخش خصوصی در موضوع سلامت شهرستان ضروری به نظر می رسد.

بابایی اظهار کرد: با وجود اینکه بیشتر پزشکان خدمت در مراکز استان و مناطق برخوردار کشور را به مناطق محروم کم درآمد و کم جمعیت ترجیح می دهد ولی هستند پزشکانی که عمر خود را صرف خدمت در مناطق محروم و کم برخورداری مانند خلخال کرده و باید از این افراد به نحو ممکن حمایت شود.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل رضایتمندی مردم این استان از ثمره های اجرای طرح تحول نظام سلامت 25 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

در قالب اجرای طرح تحول سلامت دولت با کاهش پرداختی‌ های مردم تلاش کرده بخش عظیمی از مشکلات درمانی و هزینه‌ کرد مردم را کنترل و زمینه خوبی را به وجود آورد تا رضایتمندی مردم بیش از پیش فراهم شود.

 

منبع : ایرنا

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

یادداشت  

 
#1 شهروند خلخال 1395-10-15 12:34
با سلام ضمن عرض ادب وتشکر از خدمات پزشکان متعهد بخش خصوصی مخوصا جناب دکتر مختار پور و...به استحضار می رساند بخش علوم پزشکی وامور درمانی خلخال متاسفانه به یک گره ناسره دچار شده که متاسفانه مردم مظلوم خلخال را درگرداب مشکلات متعد د گرفتار کرده که تا کنون حل نشده این مسولان محترم علوم پزشکی استان که از آمار رضایت مردم استان اعلام می دارند براساس کدام نظر سنجی و ...است آیا شهر اردبیل کل استان است این طرح سلامت فقط و فقط و... در شهر های بزرگ مثل تهران مثمر ثمر بوده وباعث بدبختی و... شهرستانها ی مثل خلخال شده جادارد مسولان خلخال به خصوص نمایند ه محترم ودلسوز وفرما ندار محترم و وطن دوست درخصوص تاسیس یک کلینک تخصصی خصوصی با جذب پزشکان متخصص مورد نیاز در خلخال در برنامه عاجل داشته باشد والله مردم خلخال دیگر از این نارسایها و... بخش پزشکی ودرمان دولتی خلخال به تنگ آمدند
 
 
#2 همشهری 1395-10-15 13:06
با سلام ضمن تشکر ازپزشکان مستقر در بخش خصوصی خلخال به اطلاع می رساند از زمان اجرای طرح سلامت که بیشتر طر ح جمع آوری پزشکان از مناطق محروم شهر شهرت یافته موجب گرفتاری مردم شهرهای کوچک مثل خلخال شده لذا نماینده محترم خلخال جناب دکتر خالقی که خود عضو کمیسیون پزشکی مجلس نیز است جادارد بایک طرح ویا پشنهاددهد به مجلس پزشکان مناطق محروم و فاقد امکانات درمانی لازم مثل خلخال بتوانند مجوز تاسیس مطب هم داشته باشند حداقل بعضی از وامکانات درمانی را هم آنها در مطب خصوصی خود به مردم ارائه خدمات دهند
 
 
#3 یعقوبی 1395-10-15 20:28
باعرض سلا م اگرمجوزتاسیس مطب داده نشودهیچ پزشک حاذق وباتجربه ای به خلخال نخواهدآمدوازنما ینده محترم دراین خصوص به دلیل عضویت درکمسیون بهداشت انتظاربیشتری می رود .هم اکنون تقریباتمام پزشکان متخصص طرح به اصطلاح سلامت ازپزشکان طرح وکم تجربه هستند،که البته منکرخدمات این عزیزان نیستیم ولی برای تخصص هایی مثل زنان مشکل آفرین است که مصداق آن مرگ مادران ونوزادان درچندوقت اخیراست که قابل توجیه نیست ومرگ مادرامروزه درحین زایمان دردنیاامرمنسوخ شده است وقبل ازاین طرح پزشکان خوبی درتخصص زنان حضورداشتندوشاهد واقعه دردناک مرگ مادران ونوزادان نبودیمومتاسفانه امروزه بیشترافراددارای تمکن مالی برلی زایمان راهی بیمارستانهای خصوصی اردبیل می شوندوفقراهم که تکلیفشان روشن است.باتشکرازسایت وزین خلخالیم درپوشش موضوع مهم سلامت شهروندان

پاسخ مدیر : به دنبال درخواستهای مکرر همشهریان و انعکاس این موارد به جناب دکتر خالقی، طرح بازنگری در خصوص احداث مطلب در شهرستانهای محروم، توسط دکتر خالقی در مجلس مطرح و مورد تایید قرار گرفت و از سال 96 این امکان برای شهرهای محروم به حالت سابق خود بازخواهد گشت و امکان احداث مطلب در خلخال فراهم خواهد شد
 
 
#4 یعقوبی 1395-10-15 20:36
واقعه دردناک دیگردرخصوص پزشکان اطفال می باشدکه باوجودچندپزشک متخصص درشهربایدساعتها درصف ویزیت وبعداهم درنوبت پزشک بمانی که همین امرموجب تشدیدبیماری وبروزهزاران دردومرض دیگر می شودکه دراین خصوص می توانندبه پزشکی که قبلامطب هم داشت مجوزبدهندوافراد ی که توانایی مالی دارندبه مطب مراجعه نمایندوازصف بخش دولتی کاسته شود.
 
 
#5 یعقوبی 1395-10-15 20:55
درخصوص پزشک چشم هم که مثنوی هفتادمن باید گفت وپزشک خوبی هم که در این رشته حضور دارند مرخصی های ماهانه می روندو طبق شواهد در شهر های دیگر در بخش خصوصی عمل جراحی انجام می دهند وبیماران در انتظار میمانند ومراجعه کننده های صدهانفری جمع میشوندوحاشیه های زیادی هم اتفاق می افتد که مراجعه کنند گان دیده اند که این توهینی به مردم است و البته این پزشک خدمات بسیار خوبی انجام داده که شایسته ی تقدیراست ولی با مدیریت بهتر میتوان از این معضل مراجعه کننده گان صدهانفری رهایی یافت.به امید ان روز
 
 
#6 یعقوبی 1395-10-15 21:06
افرادی هستند که با عقد قرارداد بیمه ی تکمیلی و صرف هزینه ی بالا مثلا خود را در مقابل هزینه های پزشکی بیمه نموده اند ولی عملا دچار معضل شده اندو بااین طرح باید در انتظار صف های طولانی باشند وخدمات سطح پایین دریافت کنند وهزینه ی ان را نیز از جیب خود پرداخت نمایند از اینکه با پیام های طولانی موجب اتلاف وقت مخطبان ومدیریت سایت شدیم معذوریم که البته درددل بیشتر همشهریان می باشد.
 
 
#7 سیروس ادیبی 1395-10-16 08:19
با سلام خدمت مدیریت و همشهریان عزیز: این عزیزان و بزرگواران حاضر در جلسه اگر مثل بقیه شهرمان را ترک نکرده اند به دلیل غیرت و تعصب و خدمت به همشهریان می باشد که هدفشان فقط درآمد نبوده . با این که شهرما از نظر مراجعه به پزشک به دلیل تکثر در اقلیم نشین و آب و هوا آمار بالایی دارد . بعضی از آن پزشکان که شهر را ترک کرده اند ؛ در کنار طبابت کار ساخت و ساز هم انجام می دادند و احتمالاً آن جا بیشتر ضرر کرده اند تا حق ویزیت.
 
 
#8 د ف 1395-10-16 10:47
طرح نظام سلامت که دولت ایجاد کرده نتنها به منفعت مردم نبوده بلکه به ضرر مردم تمام شده از زمانی که این طرح ایجاد شده تمامی دکترهای متخصص از خلخال فرار کرده اند ومردم باید برای مراجعه به یک دکتر متخصص یا باید روزها ویاماه ها در انتظار نوبت بنشینند ویا به ار دبیل ویا به رشت مراجعه کنند وکسانی که بنییه مالی ندارند باید بسازند وبسوزندبرای نوبت کرفتن از یک پزشک متخصص چشم یک ماه در نوبت باید بمانندتازه اگر بعداز رسیدن نوبت این پزشک در خلخال باشند ویا نباشند مردم هنوزدرانتظار کمک های دکتر خالقی هستندکه یک کاری را انجام بدهند که شهر را از این گرفتاری نجات بدهند

پاسخ مدیر :‌سلام . طرح تحول سلامت در کنار تمام مزایا و امتیازاتی که داشته، ایراداتی هم داشته که موارد مورد اشاره شما یکی از این ایرادات است که با انعکاس این مشکلات به نماینده ، توسط دکتر خالقی در مجلس مطرح و مقرر شد از ابتدای سال 96 موضوع احداث مطلب بخش خصوصی در شهرهای محروم برطرف شود .
 
 
#9 همشهری 1395-10-18 12:45
بسمه تعالی
گره کار با عملکرد عقلایی مسئولان در بخش گسترش اموزش عالی در وزارت بهداشت با افزایش تعداد پزشکان همانند رشته های پزشکی گشودنی است در این صورت با افزایش پزشکان و رقابتی شدن فضا دیگر امکان گرفتن زیرمیزی و..... ازبین خواهد رفت طبیعی است در این شرایط فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر در مناطق محروم خدمت خواهد کرد بطوریکه بدلیل فراوانی مهندس ،بسیاری از فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر در رشته های مهندسی علیرغم وجود فضای کسب و کار در خارج ازکشور در مناطق محروم کشور فعالیت میکنند
 
 
#10 ایدا 1395-10-19 09:55
نبود مطب و متخصص ماهر در شهری باعث سرگردانی و سردرگمی مردم شده است و مشکلات فراوانی برای مردم پیش آمده از نماینده محترم خلخال تقاضای مساعدت سریع برای حل مشکلات داریم
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید