معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

تماس با ما

برای کامل تر و پر بار تر شدن سایت بی شک مشارکت شما همشهریان و دوستان عزیز  ضروری و لازم است . برای ارسال مطالب و یا برقراری ارتباط از اطلاعات زیر استفاده نمایید :
ایمیل  :  Info@khalkhalim.com  و  Masoud@khalkhalim.com
شماره موبایل : 09381687314

شماره تماس ثابت : 32420202 - 045

آدرس : خلخال - خیابان شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید مطهری

مدیریت سایت خلخالیم : مسعود شیرعلی پور

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار فرهنگی هنری قابل توجه شورای فرهنگ عمومی خلخال !
قابل توجه شورای فرهنگ عمومی خلخال ! فرستادن به ایمیل
فرهنگی هنری
چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 10:52

در شهرهایی که محل تولد یا وفات یک شخصیت مطرح است، به عناوین مختلف سعی بر برجسته کردن نام این شخصیت ها و در نتیجه نام شهر خود دارند.

 

قابل توجه شورای فرهنگ عمومی خلخال !

 

شهره به شهر فرهنگیم و مهد تمدن آذربایجان،

مشاهیری داریم که عارف بوده اند و عالم

شاعر بوده اند،و ادیب

مجتهد بوده اند و اهل دین

روزنامه نگار بوده اند و سیاست مدار.

استاد بوده اند و اهل علم.

هنرمند بوده اند و خالق آثار هنری

آثاری خلق کرده اند ماندگار که همتراز آثار بزرگان عرصه علم و ادب آذربایجان و حتی کشور بوده است.

اقداماتی انجام داده اند و کارهایی کرده اند،که باعث افتخار خلخال و خلخالی‌هادر آذربایجان و در کشور شده اند

افتخاراتی در عرصه های گوناگون برای شهر و دیار ما کسب کرده اند که هم نام خودشان و هم نام شهر و منطقه ما را در سطح آذربایجان و کشور طنین انداز کرده اند

شخصیت ها و مفاخری که وجود تک تک آنها برای شهر و منطقه ما ،باعث فخر و مباهات است و خیلی از شهر‌ها و مناطق دیگر در حسرت داشتن حتی یکی از آنها هستند.

در شهرهایی که محل تولد یا وفات یک شخصیت مطرح است، به عناوین مختلف سعی بر برجسته کردن نام این شخصیت ها و در نتیجه نام شهر خود دارند.

تندیسی در ورودی شهر از این چهره ها ساخته اند.

نام خیابان، میدان یا منطقه ای را به‌نام این مفاخر ،مزین کرده‌اند

بنای یادبودی از آنها ساخته اند و یا مکان فرهنگی به یاد آنها درست کرده اند

یا حتی دانشگاه و مرکز علمی را به‌نام آنها نامگذاری کرده اند.

اما ما ،با مفاخر و چهره های علمی، ادبی، فرهنگی، هنری و .... خودمان که خدا را شکر کم هم نیستند چکار کرده ایم؟

مگر تک تک مفاخر شهر و منطقه ما، چه کم از مفاخر شهرهای اطراف دارند که مسولان،حداقل نام خیابان یا میدانی را به‌نام آنها مزین کرده اند

نمونه هایی از این اقدامات اگر بخواهیم نام ببریم بسیارند که نمونه اخیرش نامگذاری یک خیابان در مشگین شهر به‌ نام «نادر الهی» شاعر در قید حیات مشگین شهری می باشد که به پیشنهاد اهالی فرهیخته مشگین‌شهر و از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان، انجام گرفت.

آیا شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال، نمی تواند چنین کاری را برای مفاخر شهرمان انجام دهد؟

http://up.khalkhalim.com/uploads/148654115581231.jpg

آیا حکیم ملا محمد باقر خلخالی، عبدالرحیم خلخالی، عزلتی خلخالی، بسیج خلخالی، ناصر دفتر روائی، دکتر احمدی کیوی ،و .... شخصیت های کمی بودند؟

یا بزرگوارانی همچون دکتر حبیب اله زنجانی و مهندس برات قنیری و هنرمندان معاصر و ... چه کم از مفاخر سایر شهرها دارند؟ و چرا ما نباید به مفاخر خود بها بدهیم

آیا نمی توانیم بجای نصب المانهای متفرقه و نامأنوس که هزینه های زیادی هم صرف ساخت و نصب آنها شده، یک میدانی را در ورودی و یا مرکز شهر، به‌نام میدان مفاخر خلخال نامگذاری کنیم و تندیس یا سردیس تعدادی از آنها را همراه با مشخصات و آثار و خدمات آنها را در آنجا نصب کنیم و یا در هر میدانی ،تندیس یکی از مفاخر منطقه مان را همراه با زندگی نامه آنها نصب کنیم

و حتی می توانیم پارک کوچکی را بنام پارک مفاخر خلخال احداث کنیم و آنجا را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان کنیم تا هم برای مهمانان و مسافرانی که به شهر وارد می‌شوند ،معرف خوبی از فرهنگ و تاریخ منطقه باشند و هم نسل نو و فرزندان ما را با این مفاخر بیشتر آشنا کنند.

در هر صورت ،انتظارات از شورای فرهنگ عمومی و مسؤلان شهرستان در این زمینه از سوی افکار عمومی و جامعه فرهنگیان و اساتید و ادبا برآورده نشده است و چه مناسب خواهد بود ،همزمان با افتتاح آرامگاه و بنای یادبود یکی از مشاهیر خلخالی آذربایجان در بهار آینده در کاغذکنان،(حکیم ملا محمد باقر خلخالی) خیابان یا میدانی را به‌نام این عالم عارف و ادیب، و همچنین سایر مفاخر شهرمان، نامگذاری کنند.

انشاالله که مسولین شهرستان بویژه مسؤلان فرهنگی و در رأس همه آنها شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال، با اجابت این خواسته، دل اهالی فرهنگ دوست و نخبه پرور خلخال بویژه اساتید و نخبگان و فرهنگیان را شاد کنند و نشان دهند که الحق شورای فرهنگ عمومی شهرستانِ،مهد فرهنگ و دیار عالمان و عارفان و شاعران، خلخال. ، هستند.

 

نویسنده : داریوش مغیثی، فعال فرهنگی

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

یادداشت  

 
#1 مهلا عابدی 1395-11-21 21:18
جا دارد یادی کنیم از شخصیت فرهیخته علمی و فرهنگی خلخال٬ مرحوم آقای هوشنگ بهبودی که خود و پدرشان مرحوم سراج الله بهبودی خدمات ارزنده ای به این شهر ارائه داده اند.
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید