02.jpg
معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار اخبار کوتاه اولین نشست اعضای نظام مهندسی کشاورزی با دکتر خالقی
اولین نشست اعضای نظام مهندسی کشاورزی با دکتر خالقی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 25 خرداد 1396 ساعت 21:36

اولین نشست رسیدگی به مطالبات اعضای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با دکتر خالقی و فرماندار خلخال

 

این جلسه با درخواست و پیگیریهای چندین ماهه اعضای نظام مهندسی کشاورزی خلخال و کوثر از دکتر خالقی ، برای رسیدگی به مطالبات آنها از نظام مهندسی استان، مدیران کل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست استان در تاریخ 13 خرداد در محل سالن فرمانداری برگزار گردید و کلیه مدعوین استانی به غیر از مدیرکل منابع طبیعی استان حضور داشتند.

در این جلسه که برای اولین بار و با حضور حداکثری اعضای نظام مهندسی کشاورزی در سالن فرمانداری برگزار گردید با توجه به وقت محدود جلسه تنها به 7 نفر از اعضای نظام مهندسی فرصت سخنرانی داده شد که به طرح موضوعات مدنظر خود پرداختند. اعضای نظام مهندسی کشاورزی خلخال از وضعیت فعلی سازماندهی نیروهای این تشکل که به صورت دفتر اجرائی و بدون استقلال مالی در یک اتاق زیرزمین ساختمان امور عشایر با رکود فعالیتهایش مواجه میباشد گلایه مند بوده و تاکید کردند که احیا مجدد شعبه نظام مهندسی شهرستان خلخال و برگزاری انتخابات شهرستانی برای تعیین شورای مرکزی این تشکل و استقلال مالی و تفویض اختیارات استانی به شهرستان و اختصاص ساختمانی مجهز و در خورشأن این اعضا از نیازهای اولیه این تشکل برای سازماندهی اصولی و درست نیروهای خود در شهرستان می باشد و از دکتر خالقی و فرماندار محترم درخواست نمودند تبدیل دفتر اجرائی به شعبه شهرستان را از نظام مهندسی کشور در تهران پیگیری نموده و نیز ساختمان بلااستفاده ای که در محوطه امور عشایر بصورت انباری وجود دارد را با اندکی اعتبار و تعمیر و تجهیز آن در اختیار این تشکل قرار دهند.

پیشنهاد تاسیس شهرک گلخانه ای همانند شهرک های صنعتی و در اختیار گذاشتن واحدهای آن به اعضا برای اشتغالزائی و حمایت بیشتر از طرحهای تولیدی گلخانه ای با توجه به موفقیت های اخیر این فعالیتها در شهرستان، یکی دیگر از درخواستهای مهم اعضا از مدیرکل جهادکشاورزی استان بود. با توجه به اینکه شهرستان خلخال در مقایسه با استان، تنها شهرستانی ست که پروژه احداث شهرکهای گلخانه ای و دامپروری آن هنوز اجرائی نشده است و این درحالیست که در شهرستانهای گرمی، مشکین شهر، اردبیل و پارس آباد این طرحها به بهره برداری رسیده اند.

درخواست تجدید نظر برای واگذاری اراضی ملی و اعتراض به وضعیت فعلی واگذاریها توسط منابع طبیعی یکی دیگر از خواسته  –ای مهندسین کشاورزی بود، اعضای نظام مهندسی خلخال خواستار معرفی شفاف و بدون معارض زمینهای ملی توسط منابع طبیعی بودند که در وضعیت مناسبی برای اجرای طرح های کشاورزی و تولیدی در زمینه گیاهان داروئی و گل محمدی می باشند و نیز خواستار تسهیلات حمایتی و اعتبارات ویژه برای طرح های معرفی شده از طرف مهندسین کشاورزی بودند . درخواست اعتبار ویژه آموزشی و پژوهشی برای توانمندسازی حرفه ای نیروهای نظام مهندسی در بحث تولید و اشتغال یکی دیگر از درخواستهای مهم آنها از مدیرکل جهادکشاورزی استان بود.

در ادامه یکی دیگر از اعضای نظام مهندسی کشاورزی با اشاره به فواید و آثار خیر طرح موفق اصلاح درختان گردوی قدیمی منطقه با سرشاخه کاری و پیوند ارقام مقاوم به سرما و پرمحصول رقم چندلر و فرانکت که امسال با تشکیل تیم حرفه ای از مهندسین کشاورزی و پیگیریهای مدیریت جهاد کشاورزی خلخال بصورت آزمایشی بر روی 500 اصله از درختان گردوی منطقه اجرا گردید که این طرح میتواند انقلابی را در تولید گردوی منطقه بوجود آورد، از مدیر کل جهاد کشاورزی خواستار اختصاص بودجه ای ویژه برای توسعه این طرح در سالهای آتی گردیدند.

توجه ویژه مسئولین به توسعه رشته های کشاورزی در دانشگاههای آزاد، جامع علمی کاربردی و احداث دانشکده کشاورزی زیرمجموعه دانشگاه محقق اردبیلی در شهرستان کوثر با توجه به استعداد و پتانسیل منطقه پس از بهره برداری از سد کوثر در آینده و تمرکز بر رشته های کاربردی محصول محور و تجهیز مرکز تحقیقات کشاورزی موجودمنطقه با جذب نیروی انسانی متخصص بومی و تمرکز تحقیقات بر روی محصولات استراتژیک منطقه از قبیل گردو، به، درختان ارس و محیط زیست و نژادهای بومی دامی از دیگر درخواستهای مهم اعضا از دکتر خالقی در این جلسه بود.

در ادامه این جلسه، فریدون بابایی، فرماندار خلخال با انتقاد از سیاستهای نظام مهندسی استان در مورد تبدیل شعبه به دفتر اجرائی خواستار احیای مجدد شعبه شهرستان شده و قول داد در خصوص تجهیز و اختصاص ساختمان به نظام مهندسی پس از بازدید محل پیشنهادی، مساعدتهای لازم را داشته باشد و از نیروهای نظام مهندسی گلایه مند شد که چرا تا به حال هیچ طرح کشاورزی در کارگروه توسعه شهرستان خلخال از طرف مهندسین کشاورزی ارائه نشده است تا در کنار سایر طرح‌های دیگر مورد تصویب و حمایتهای فرمانداری قرار گیرد.

دکتر خالقی نیز در پایان جلسه پس از استماع کامل حرفهای مهندسین کشاورزی، به رئیس نظام مهندسی کشاورزی تاکید کرد که هر چه سریعتر شعبه نظام مهندسی شهرستان خلخال را تصویب نمایند و خاطر نشان کرد که مجوز این کار را از نظام مهندسی کشور در تهران پیگیری و حل نماید و از مهندسین کشاورزی خواست جلسات متعددی را با ایشان در خصوص ارائه پیشنهاداتی در زمینه طرح های توسعه کشاورزی و حل مشکلات موجودشان در آینده داشته باشند.

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155138985.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155111391.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155119492.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155126613.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155133514.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/149755155144666.jpg

 

گزارش از: حسین طالب پور

 

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 


 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید