اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله تعیین تکلیف سدهای معیشتی خلخال و کوثر
تعیین تکلیف سدهای معیشتی خلخال و کوثر فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 24 مهر 1396 ساعت 21:51

 

دکتر خالقی در نشستی با معاون وزیر نیرو خواستار شد:

تعیین تکلیف سدهای معیشتی خلخال و کوثر

 

خطوط انتقال و شبکه توزیع پایاب سد گیوی با استفاده از فاینانس داخلی و مشارکت بانک زمین تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خلخالیم، این مهم‌ترین تصمیمی بود که در نشست نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر با معاون وزیر نیرو درباره تعیین تکلیف وضعیت شبکه آب‌رسانی و سدهای معیشتی این شهرستان‌ها گرفته شد.

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007192722.jpg

به گزارش خبرنگار ما، بشیر خالقی در نشستی با رحیم میدانی، معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو، خواستار تعیین تکلیف وضعیت سدهای معیشتی در شهرستان خلخال بویژه پایاب سد گیوی، سدهای بفراجرد، مرشت، سنگ‌آباد، زاویه کرد، زرج‌آباد، نیلق، میان‌رودان، گزاز و اندبیل شد.

دکتر خالقی در این نشست که اصغر سلیمان‌زاده، مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل نیز حضور داشت، با اشاره به این‌که بی‌توجهی مدیران استانی موجب مهاجرت بی‌رویه مردم خلخال به سمت کلانشهرها و روی آوردن آنان به مشاغل کاذب شده است، گفت: «مردم بصورت جدی خواستار تعیین تکلیف پایاب سد کیوی و شروع عملیات اجرایی آن هستند. همچنین از سال 85 برخی روستاها از جمله مرشت، سنگ‌آباد، زاویه کرد، زرج‌آباد، نیلق، میان‌رودان، گزاز و اندبیل در حد سدهای معیشتی زیر نظر آب منطقه‌ای استان مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته‌اند اما هنوز آبی به این سدها به جز زاویه‌کرد و هشجین تخصیص داده نشده است.»

خالقی با بیان این‌که وزارت نیرو در گذشته انتقال 50 میلیون مترمکعب آب از خلخال به اردبیل را بدون اطلاع مردم مصوب کرده در حالی که خودمان دچار کم‌آبی هستیم، تاکید کرد: «چگونه آبی را که از زیر پای ما رد می‌شود به اردبیل پیشکش می‌کنید، ولی به سدهایی که از هشت سال پیش مطالعه و جایابی و پیمانکارش هم انتخاب شده، آبی تخصیص نمی‌یابد؟ این کار ظلم مضاعف در حق مردم خلخال است و موجب مهاجرت بیشتر مردم و خالی شدن روستاها از سکنه می‌شود؛ بنابراین باید راهکاری پیدا کنید و تکلیف تخصیص آب این سدها را مشخص کنید.»

خالقی با تاکید بر این‌که انتظار ما همکاری و ارائه راهکار از سوی وزارت نیرو است، تصریح کرد: «نیمی از مردم خلخال به دلیل بیکاری و بی‌توجهی به خواسته‌هایشان مهاجرت کرده‌اند؛ در حالی که سد سبلان با ظرفیت100میلیون مترمکعب در مشکین‌شهر احداث شده اما 15 میلیون مکترمکعب هم آب ندارد. پس چرا سدی با این حجم احداث کرده‌اید؟ در این سو اما سد بفراجرد پنج میلیون مترمکعب ظرفیت دارد؛ یک سد آن هم با این حجم ظرفیت. سد گیوی هم معطل مانده است.»

معاون وزیر نیرو نیز در این نشست با بیان این‌که در بحث ساخت سدها علاوه بر مسائل داخل استان باید حوضه آبریز را هم مدنظر قرار داد، افزود: «خواهشم این است که در دیدگاه حوضه‌ای شما هم به وزارت نیرو کمک کنید. ما نمی توانیم حوضه را نبینیم. بنابراین اقدامات ما در این باره باید براساس کارشناسی انجام گیرد تا مردم پایین‌دست هم بتوانند از مواهب آب بهره‌مند شوند.»

مهندس میدانی وعده داد که کار خط انتقال پایاب سد گیوی از طریق برگزاری مناقصه و اجرای کار به روش فاینانس داخلی پیش برود و اظهار کرد: «ما مناقصه را برگزار می‌کنیم و شما هم از افراد متمول دعوت کنید در این مناقصه شرکت کنند و تا جایی که می‌توانید مردم را تشویق به مشارکت کنید.»

وی تاکید کرد: «نسخه ما برای انتقال شبکه سد پایاب، مشارکت بانک زمین و فاینانس داخلی برای تامین اعتبار خط انتقال است؛ بنابراین شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل باید هرچه زودتر استاد مناقصه را آماده کرده و در زمانبندی تعیین‌شده، این واگذاری انجام و برنده مناقصه مشخص شود.»

میدانی در پاسخ به خواسته نماینده خلخال و کوثر در زمینه حفر چاه برای تامین آب شهرک گلخانه‌ای گفت: «بازده کشت گلخانه‌ای حداقل 10برابر کشت باز است؛ بنابراین باید با بازنگری در محاسبات و استفاده از نرم‌افزارهای جدید، از سد بفراجرد به این پروژه آبرسانی کرد.»

مجری طرح‌های مطالعاتی حوزه خلخال و کوثر هم در ادامه این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت موجود سدهای این شهرستان‌ها گفت: «سال 83 قراردادی با شرکت پیمانکار برای مطالعات طرح‌های توسعه منابع آب جنوب استان یعنی حوزه قزل‌اوزن بسته شد. در این حوزه 14محل پیشنهاد شد که براساس میزان آبدهی و صرفه اقتصادی تعدادی از آنها رد شد. در سال 89 تعدادی از این طرح‌ها تصویب شد و بعد در بحث تخصیص ماندیم. شروع مطالعات بدون تخصیص بود. نامه‌ای هم از وزارت نیرو آمد که جلوی طرح‌های بدون تخصیص گرفته شود.»

مهندس ستاری با اشاره به این‌که در حال حاضر همه مجوزهای لازم برای ساخت سد هشجین گرفته شده، افزود: «ما کاربرگ‌هایش را هم تهیه کرده‌ایم که به امضای وزیر هم برسانیم و برای سازمان مدیریت بفرستیم. مجوز سازمان محیط زیست و پدافند را هم در این دو سه ماهه اخیر گرفتیم.»

ستاری با بیان این‌که غیر از هشجین و زاویه‌کرد به بقیه سدهایمان آبی تخصیص پیدا نکرده، به نیاز خلخال برای تامین آب شرب از طریق سد مجره اشاره و تصریح کرد: «خلخال برای تامین حدود 9میلیون مترمکعب آب شرب در سال 2025، غیر از بفراجرد، به سد مجره نیاز مبرم دارد؛ اماچون تخصیص ندارد مطالعه‌اش را نمی‌توانیم انجام دهیم. سد دیگرمان سد اندبیل بود که فاز یک آن تمام شده و از فاز 2 مرحله ژئوتکنیک را انجام داده‌ایم. در سد نیاخرم، فاز یک تمام شده و فاز دو حدود 50درصد پیشرفت داریم. سد سنگ‌آباد هم در فاز یک به پایان رسیده و فاز2 را حدود 40درصد انجام دادیم. سد نیلق ژئوتکنیکش انجام شده و در فاز یک مانده و سرانجام، سد زرج‌آباد است که فاز یکش تمام شده و فاز 2 هم حدود 80، 90درصد پیش رفته است.»

وی با اشاره به اینکه الان بحث کم شدن روان‌آب را هم داریم، اظهار کرد: «قبلا تخصیص ما حدود 48 میلیون مترمکعب بود اما الان غیر از سدهای هشجین و زاویه‌کرد، رقمی برابر با حدود32 میلیون مترمکعب داریم.»

برپایه این گزارش، در این جلسه عبدالرحیم فاضلی، مدیر دفتر فنی آب منطقه‌ای اردبیل، دکتر فیروزپور، وکیل دادگستری به نمایندگی از مردم روستای نیلق، ایرج نگین‌زاده رئیس و حمداله گلستانی و مهدی صیامی دو نفر از اعضای شورای شهر گیوی نیز حضور داشتند./ خلخالیم

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007196123.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007199244.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007204375.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007209046.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007214277.jpg

 

http://up.khalkhalim.com/uploads/150818007217788.jpg

 

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

یادداشت  

 
#1 خانندبیل شرقی 1396-07-25 09:28
با سپاس از زحمات جناب آقای دکتر خالقی که اولویت اول خویش را توسعه ی شاخص های زیرساختی همچون راه و تامین آب برای آینده و جلوگیری از مهاجرت و نهایتا تبدیل به اشتغال قرار داده اند دور اندیشی مسئول دلسوز نیاز به تعریف و تمجید ندارد چراکه با به ثمر نشستن این طرح ها در منطقه بصورت خودکار در ریل توسعه خواهد گرفت نمونه ی مثالی توسعه نصف و نیمه ی راه های خلخال است با باز شدن راه فیروز به خلخال و از طرفی ماسوله و کلور درام تحول شرگرفی در منطقه و استان ایجاد خواهد کردجادارد تقدیر ویژه ای از بابت پیگیری سد اندبیل از جناب آقای دکتررا داشته باشیم.
هممیشه باشوز ائوجا دوکتور جان
 
 
#2 همشهری 1396-07-25 14:25
ضمن عرض سلام خدمت نماینده محترم ایت تلاشها زمانی اثر بخش خواهد بود که مدیران شهرستانی و استانی حرکتی از خود داشته باشند متاسفانه بعضی از مدیران شهرستان چنان به صندلی قدرت چسبیده و مواطب پست ومقام خود با تشکیل باندمعافیایی چنان زیر آبی می روند که زحمات سایر مسولان را هم به هدر می دهند.
 
 
#3 شهروند 0 1396-07-26 08:11
ضمن عرض سلام و تشکراز حمات دکتر خالقی جناب دکتر عزیز مهاجرت مردم از خلخال تنها آب وسد نیست مردم نگران حال وآینده خود و فرزندان خود هستند تا کی باید مردم نبود پزشک متخصص ثابت و نبود معلمان باتجربه و ...نبود اشتغال و ...تحمل کنند همین سال 96 امار بگیرند به بینند چه تعداد از مردم به خاطراستفاده بهتر فرزندان از امکانات آموزشی و معلم با دانش و.به دیگر شهرها مهاجرت کردند مگر جذب معلم با تجربه و ...بودجه ملی می خواهد این زحماتی هم که شما متقبل می شود توسط بعضی از مدیران شهرستانی که در تفکرات انحصاری ومنیت دوران پست مقام هستند توسط آنها عقیم می ماند پس خلخال نیازمند یک تیم مدیریتی دلسوز هست .
 
 
#4 سنجبدله 1396-09-01 11:46
سد خاکی روستای سنجبدله می تواند بیش از یکصد نفر شغل ایجاد کند چرا بلاتکلیف رها شده است جناب آقای دکتر خالقی اینجا هم جزو حوزه انتخابیه شما می باشد لطفا یک کمی هم به ما توجه فرمایید :
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید