اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله چرا راه آهن برای خلخال و کوثر اهمیت دارد ؟
چرا راه آهن برای خلخال و کوثر اهمیت دارد ؟ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 26 آذر 1396 ساعت 10:59

به بهانه روز ملی حمل و نقل / پرداختن به اهمیت احداث راه آهن نباید باعث ایجاد سوء تفاهم در خصوص حمل و نقل زمینی شود؛ اهمیت حمل و نقل زمینی بر هیچکس پوشیده نیست و همه بسترهای حمل و نقل در کنار همدیگر بعنوان مکمل هم در جهت توسعه یک منطقه، از عوامل تاثیر گذار محسوب می‌شوند و قطعا اگر منطقه ای قابلیت استفاده از همه بسترهای حمل و نقل را داشته باشد، می تواند شاهد بروز و ظهور قابلیت های خود باشد.

 

 

چرا راه آهن برای خلخال و کوثر اهمیت دارد ؟

خلخالیم؛ مسعود شیرعلی پور/ بسیاری از همشهریان وقتی خبرهای مرتبط با راه آهن اردبیل میانه را می شنوند از کنار آن به راحتی عبور کرده و اهمیتی برای آن قائل نیستند و همین بی اهمیتی اهالی جنوب استان نسبت به خط راه آهن باعث می‌شود که برخی در مرکز استان ، صرفا با توجه به منافع مرکز استان و نادیده گرفتن منافع کل استان و از جمله جنوب  استان، لب به انتقاد گشوده و گذر راه آهن از جنوب استان را مورد هجمه قرار دهند و مسیرهای جایگزین مد نظر خود را پیشنهاد دهند و در این بین شاهد هیچگونه واکنشی از طرف اهالی شهرستانهای خلخال و کوثر نباشیم.

حال آنکه با کمی تأمل، می توان به اهمیت فوق العاده‌ی این خط راه آهن پی برد؛ خطی که از شهرستانهای خلخال و کوثر می گذرد و بعنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی توسعه می‌تواند آینده منطقه را تضمین کند و نیاز است اهمیت ویژه ای برای آن قائل بوده و پیگیر روند پیشرفت آن باشیم و از مسئولین برای تسریع در احداث آن درخواست جدیت بیشتری داشته باشیم .

عکس از وب

 

حمل و نقل ریلی، کم ریسک‌ترین و مطمئن‌ترین وسیله حمل کالا، بار و محصول

همواره وقتی در محافل خلخال صحبت از راه آهن می‌شود، اولین چیزی که از طرف اهالی مطرح میشود، کاربرد مسافرتی و تردد مسافران توسط قطار است و اینکه مثلا با قطار چند ساعته می‌توان به مشهد یا تهران عزیمت کرد؛ با وجود اینکه کسی نمی تواند منکر کاربرد مسافرتی راه آهن شود، ولی مهمترین مزیت قطار و راه آهن، بحث حمل و نقل ریلی بار و حمل کالاها و محصولات است؛ چه کالاهایی که جهت مصرف وارد منطقه می‌شوند و چه کالاهای تولیدی منطقه که لازم است به موقع و مطمئن به بازارهای مرکزی کشور برسند

کم ریسک بودن و سروقت بودن حمل و نقل ریلی یکی از اصلی ترین مزیت‌های این نوع حمل و نقل است که به نوعی باعث به صرفه بودن آن نیز می شود. وقتی قیمت حمل و نقل کاهش پیدا کند باعث ایجاد مزبت رقابتی برای محصولات تولیدی خلخال خواهد شد و حتی محصولات مصرفی خود خلخال نیز از سایر شهرهای کشور، ارزانتر از قبل به دست همشهریان خواهد رسید.

 

مزیت رقابتی، عامل ایجاد مشوق‌های سرمایه گذاری

اصولاً سرمایه گذاران اشخاصی زرنگ و اهل حساب و کتاب هستند که با توجه به منافع و مزیت‌های اقتصادی، اقدام به سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور می کنند. در کل دنیا وجود راه آهن در یک منطقه‌ای، بعلت ریسک پایین و هزینه پایین حمل و نقل ریلی و جابجایی محصولات تولیدی، یکی از مولفه های اصلی برای سرمایه گذاری در یک منطقه‌ای محسوب می‌شود که با توسعه خط ریلی کشور، این بستر نیز در کشور ما در حال پیشرفت بوده و بعنوان یکی از عوامل اصلی تشویق و جذب سرمایه گذاری مطرح بوده و خواهد بود .

همین وجود بستر حمل و نقل ریلی باعث خواهد شد، بسیاری از سرمایه گذاری ها در منطقه ما توجیه پذیر شود؛ و می توانیم شاهد حضور سرمایه گذارانی در منطقه باشیم که شرایطی را برای خلخال رقم بزنند که برای همیشه خط بطلان بر مشکل و معضل بیکاری منطقه بزند.

 

حمل و نقل ریلی و جاده‌ای مکمل همدیگر هستند

پرداختن به اهمیت احداث راه آهن نباید باعث ایجاد سوء تفاهم در خصوص حمل و نقل زمینی شود؛ اهمیت حمل و نقل زمینی بر هیچکس پوشیده نیست و همه بسترهای حمل و نقل در کنار همدیگر بعنوان مکمل هم در جهت توسعه یک منطقه، از عوامل تاثیر گذار محسوب می‌شوند و قطعا اگر منطقه ای قابلیت استفاده از همه بسترهای حمل و نقل را داشته باشد، می تواند شاهد بروز و ظهور هر چه بهتر قابلیت های خود باشد و پیشفرض ما این است که پیگیری راههای مواصلاتی خلخال و کوثر، علی الخصوص محور خلخال، کلور، درام و محورهای هشجین- سرچم، تکمیل جاده پونل، بهسازی جاده خلخال-کیوی و احداث قطعه 4 خلخال- فیروز بعنوان کنار گذر شهر خلخال باید همچنان با جدیت و قدرت صورت گیرد تا هر روز شاهد آن باشیم که ریسک سرمایه گذاری در خلخال و کوثر کمتر و کمتر شود.

در پایان جا دارد از این فرصت استفاده کرده و تلاشهای شبانه روزی همه عزیزانی که در حمل و نقل خلخال، در سرما و گرما و در شرایط نامساعد جوی و وضعیت نامساعد جاده های خلخال، دست از تلاش نکشیده و همواره در حال خدمات رسانی هستند تشکر ویژه داشته باشیم، و اقدامات آنها را ارج نهیم . از کامیون داران گرفته تا تانکرهای سوخت و تریلر و وانت بار و کامیونت و ... تا اتوبوسهای بین شهری و مینی بوسها و رانندگان خطی بین شهری که اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند و به نوعی گره از مشکلات مردم باز می‌کنند

 

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید