معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

تماس با ما

برای کامل تر و پر بار تر شدن سایت بی شک مشارکت شما همشهریان و دوستان عزیز  ضروری و لازم است . برای ارسال مطالب و یا برقراری ارتباط از اطلاعات زیر استفاده نمایید :
ایمیل  :  Info@khalkhalim.com  و  Masoud@khalkhalim.com
شماره موبایل : 09381687314

شماره تماس ثابت : 32420202 - 045

آدرس : خلخال - خیابان شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید مطهری

مدیریت سایت خلخالیم : مسعود شیرعلی پور

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله کامیون های با تناژ بالا باعث تخریب جاده‌ها می‌شوند
کامیون های با تناژ بالا باعث تخریب جاده‌ها می‌شوند فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 20:58

http://up.khalkhalim.com/uploads/151600353211111.jpgتناژ بالای بار کامیون‌ها آسیب جدی به راههای مواصلاتی، مخصوصا جاده های خلخال -پونل و خلخال - اسالم وارد می کند/ برخی از این کامیون‌ها دارای دو برگه باسکول با یک تاریخ و یک ساعت و شماره یک کامیون بودند که یکی واقعی و دیگری صوری بود و این برگه قلابی را که دارای وزن کم بود را به پلیس نشان می دادند؛ با این حال پلیس چهت کسب اطمینان، کامیونها را دوباره به روی باسکول می فرستاد که همه چیز آشکار می شد

 

برای روشن تر شدن موضوع و برای پیگیری بحث بار بیش از حد کامیون ها به سراغ ماموران پلیس راه اردبیل-خلخال که در جاده خلخال -اسالم مستقر بودند رفتیم و حدود یک ساعتی باهم بودیم و نظاره‌گر بررسی تردد انواع خودرو . مساله‌ای که بیشتر به چشم می خورد و مامورین بیشتر حساسیت نشان می دادند بررسی بار کامیون‌ها بود که از ماسه شوئی های خلخال به طرف گیلان در حرکت بودند

مامورین پلیس راه بارنامه های باسکول را به ما نشان دادند که تعجب آور بود

برخی از این کامیون‌ها دارای دو برگه باسکول با یک تاریخ و یک ساعت و شماره یک کامیون بودند که یکی واقعی و دیگری صوری بود و این برگه قلابی را که دارای وزن کم بود را به پلیس نشان می دادند؛ با این حال پلیس چهت کسب اطمینان، کامیونها را دوباره به روی باسکول می فرستاد که همه چیز آشکار می شد

اختلاف بین بار واقعی و رقم مندرج در بارنامه حداقل سه تن بار اضافی را نشان می دهد. همین بار های اضافی بلایی بر سر آسفالت جاده‌های ما می آورند که سالهاست همه اهالی این تخریب را به وضوح در مسیرهای خلخال به اسالم و خلخال به پول مشاهده میکنند و هزینه‌های زیادی را بابت تعمیر و نگهداری این جاده ها به دولت تحمیل میکند که در واقع از جیب بیت المال می رود و همین هزینه تعمیرات اضافی را میتونیم در بهسازی و تعمیر سایر مسیرهای ارتباطی خلخال هزینه کنیم

این کامیون ها در شرایطی که پلیس مستقر بوده و کنترل انجام شود، منجر به جریمه و گاها نیز توقیف می شوند. سئوال اینجاست که با نبود پلیس راه دائمی و باسکول مستقر، چه تضمینی وجود دارد که این تخلفات تکرار نشود و آیا این راهکار مناسبی می تواند باشد؟

همشهریانی که در برهه های مختلف از نزدیک شاهد تردد کامیونها بوده اند ادعا می کنند که بسیاری از این کامیونها ابتدا اقدام به رصد جاده می کنند و سپس در گروههای با تعداد بالا، حتی در نصفه های شب اقدام به گذر از این مسیرها می کنند .

قبلا نیز اصلی ترین و موثر ترین راهکار، استقرار پلیس راه دائمی و باسکول در این مسیر عنوان شده است که متاسفانه تا کنون محقق نشده است

با این حال باز هم امیدواریم خود رانندگان گرامی و صاحبان کارخانه‌های ماسه شویی خلخال نیز قوانین را رعایت کرده و بیش از این باعث تخریب جاده های مواصلاتی خلخال نشوند .

 

خبرنگار محمد علی کریمی     انتشار :مسعود شیر علی پور

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

 

یادداشت  

 
#1 حجت اسماعیل زاده 1396-10-25 19:08
با سلام. پاسگاه پلیس راه وراهورشهرمون بایستی مجهزبه تمامی امکانات وگشت شبانه روزی باشندتارانندگان خاطی کامیون وغیرو نتوانند باترددتناژاضافی باعث ازبین رفتن سطح خیابان وراه های مواصلاتی که برای ساختش زحمات فراوان وباهزینه بیت المال دردسترس مون قرارگرفته به اسانی ازدست مون برود
 
 
#2 یوسف 1396-10-26 07:40
با سلام
با یکی از دوستان در زنجان صحبت میکردم این دوست ما میگفت ما هم در معدنهای نمک ماهنشان این مشکل رو داشتیم. هر چقدر کنترل میکردیم فایده نداشت راننده گان عزیز همیشه یک قدم از ما جلوتر بودند( با یک سواری مسیر رو رصد میکردند) انگار که میخواهند از مرز قاچاق رد کنند. بعدش از نبود عوامل پلیس راه و پایانه در مسیر مطمئن میشدند تردد کامیون ها آغاز میشد. تا اینکه با هماهنگی مسوولان شهر و دستگاه قضا با صاحبان معدن برخورد شد بار اول جریمه نقدی بار دوم تخلف و بار اضافی برابر شد با جریمه راننده و تعطیلی سه روزه معدن که از اونجا بارگیری شده بود بار سوم 10 روز تعطیلی این دوست ما میگفت یکی از معادن نمک رو یکماه پلمپ کردند. و این برخورد با صاحبان معدن باعث شد راننده ای هم که میخواست بار اضافه بزنه صاحب معدن از ترس پلمپ شدن این کار رو نمیکرد . همین راهکار رو ما در خلخال بکار ببریم مطمئن باشیم که حتی یک کامیون با بار اضافه در مسیر دیده نخواهد شد.
 
 
#3 جوادی 1396-10-26 09:01
امیدواری به انصاف شرکت ها در رعایت تناژ کامیون ها چیزی جز رفتن به ره ترکستان نیست.
اقدام قانونی توسط مسئولین قضایی لازم است.
متاسفانه پیچیده نمودن فرآیند رسیدگی و صد البته اطاله دادرسی عرصه را برای این کامیون دارها و شرکتهای باربری و باسکول های سطح شهر باز گذاشته است.
مطلع هستم که با دستور مقام محترم رییس قوه قضاییه ، مسئولین قضایی شهرمان می توانند با هماهنگی فرمانداری و همه ارگانها اقداماتی را در سطح شهرستان انجام دهند که اگر این اقدامات بود با جاده پر چاله اسالم به خلخال مواجه نمی شدیم. آینده ای که متاسفانه در انتظار جاده پونل نیز هست.
مسئولین قضایی شهرستان لطفا بپا خیزید و با اقدام انقلابی خود راههای شهرستان را از آسیب بیشتر نجات دهید.
 
 
#4 ایلدار 1396-10-28 01:19
تخریب اموال عمومی مگر جزو مواردی نیست که دادستان باید راسا وارد گود شود؟ دادستان زنجان پریروز گرفتن عوارض در اتوبان زنجان قزوین را با حکم قضائی ممنوع کرد واقعا در خلخال چه چیزی باعث می شود که اضرار به غیر با سکوت همراه شود . این مسئله اقلا دوبار تا آنجا که من شاهد بودم در سایت خلخالیم بازتاب داشته (معتبر و مستند ) و واقعا دلیل سکوت مقام قضائی در مورد این خیانت ها به بیت المال تعجب برانگیز است.

پاسخ مدیر : با سلام احتمالا اطلاعات و وضعیت شرایط ایجاد شده به درستی به مقام قضایی منتقل نمی‌شود و ما امیدواریم از طریق این اطلاع رسانی ها فکری به حال این قضیه شود .
 
 
#5 ایلدار 1396-10-28 14:57
والله بالله آقای مدیر الان بگویم کشورهای اروپائی میگویند غربزده است . هر کشوری بود خسارت جاده را از شرکت می گرفتن که هیچ پروانه اش را هم باطل میکردن . تشکر بابت درج در کانال ، ما هم زجر میکشیم از این خیانتها .
 
 
#6 منافی 1396-11-05 17:01
ما مردم هم باید واکنش نشان بدیم باید موضوع را پیگیر باشیم تا مسولین نیز اقدامی انجام دهند چون این امر علاوه بر خسارتی که به مال جان اهالی این منطقه میزنه باعث کاهش تردد مسافران در این مسیرها و کاهش رونق صنعت گردشگری در خلخال شده است که بیکاری و کاهش جمعیت را در خلخال بدنبال خواهد داشت ضمنا این معادن در اشتغال خلخالیها نیز تاثیری نداشته و کلیه رانندگان اهل شمال می باشند
 
 
#7 ایلدار 1396-11-06 09:32
ای کاش یه شیرپاک خورده ای پیدا می شد و این خبر را برای جناب دادستان فوروارد می کرد .هم این خبر و هم خبر آلاچیق مزاحم در ازنو . البته اگر جسارت به ساحت ایشان نباشد بنده منباب خیرخواهی عرض میکنم نه از جهت گوشزد کردن وظایف محوله.
 
 
#8 حجت اسماعیل زاده 1396-11-06 13:10
باسلام..دررابطه بافرمایش اقای ایلدار.وجواب مدیرسایت . مگرجناب اقای دادستان محترم خلخال ازین جاده رفت امدنمیکنه یانکرده؟
 
 
#9 محمد 1396-11-20 14:40
خیانت !!!
از ماست که بر ماست
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید