اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

محمدی - داوود فرستادن به ایمیل
شهدای والا مقام خلخال

شهید داوود محمدی

نام  :  داود

نام خانوادگى  :  محمدى

نام پدر :  حسين‌قلى

محل تولد : هروآباد

تاريخ‌تولد   : 01 / 12 / 1344

تاريخ شهادت : 9 / 12 / 1362

نوع عضويت : پاسدار رسمي

محل شهادت: جزيره مجنون

 

زندگینامه

شهيد محمدي به سال 1344 در يك خانواده ي مذهبي و متعهد ديده به جهان گشود . وي تحصيلات خود را تا اول دبيرستان ادامه داد. سپس به علت عشق و علاقه به اسلام وجهاد در راه خدا ، راه پاسداري از انقلاب را در پيوستن به سپاه تشخيص داد. وبه همين خاطر رسما به عضويت سپاه خلخال درآمد و لباس مقدس پاسداري را به تن كرد. در هنگام جنگ عراق عليه ايران به رفتن به جبهه ها شور واشتياق فراوان داشت.

اخلاق ورفتارش در خانواده و اجتماع نمونه والگوي ديگران بود. رنج محرومان را با گوشت وپوست  واستخوانش لمس كرده بود ودر حد توان يار وياور آنها بود. اين شهيد بزرگوار بعد از ماهها نبرد با خصم زبون در عمليات خيبر ولقع در جزيره مجنون به فيض عظيم شهادت نائل گشت.

 

وصيت‌نامه

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم اخذل جيوش الكافرين و المنافقين

با سلام و درود بر امام زمان و نايب بر حقش امام خمينى بنيان گذار جمهورى اسلامى ايران و سلام بر تمام شهيدان كه از صدر اسلام گرفته تا امروز و شهداى 72 تن كربلا و سلام بر تمام شهيدان به خون خفته انقلاب اسلامى ايران.

سلام بر تمام رزمندگان كه در جبهه هاى جنگ حق بر عليه باطل و ضد خدا و ضد قرآن و جنايتكار كه به كشور اسلامى و مذهبى ما حمله كردند برآنها غلبه كنيم.

اى جوانان نكند در رختخواب ذلت بميريد كه حسين در ميدان نبرد شهيد شد. اى جوانان مبادا در غفلت بميريد كه على(ع) در محراب عبادت شهيد شد و مبادا در حال بى‌تفاوتى بميريد كه على‌اكبر حسين در راه حسين(ع) و با هدف،  شهيد شد. اى مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيرى كنيد كه فردا در محضر خدا نمى توانيد جواب زينب را بدهيد كه تحمل 72 شهيد را نمود. همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه هاى نبرد بفرستيد و حتى جسد او را تحويل نگيريد ، زيرا مادر وهب فرمود: سرى را كه در راه خدا  داده ام پس نمى گيرم.

برادران استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمانها براى تسكين دردهاست . حضورتان را در جبهه هاى حق عليه باطل ثابت نگه داريد. در امام بيشتر دقيق شويد و سعى كنيد عظمت او را بيابيد و خود را تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ كنيد. اگر فيض شهادت نصيبم گشت آنانكه پيرو خط سرخ امام خمينى نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند. اما باشد كه دماء شهدا آنان را نيز متحول سازد و به رحمت الهى نزديكشان كند.

سلام مرا به رهبر عزيزم برسانيد و بگوييد تا آخرين قطره خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد . با خدا پيمان مى بندم كه در تمام عاشوراها و در تمام كربلاها با حسين همراه باشم و سنگر او را خالى نكنم تا هنگاميكه همه احكام اسلام در زير پرچم اسلامى امام زمان به اجرا درآيد. اگر مى خواهيد در كشور اسلام و قرآن زندگى كنيد بايد،  همه در راه خدا جهاد كنيم و به كشورهاى ضد اسلام و قران حمله كنيم.

و اى برادران مسلمان و انقلابى شهرستان خلخال

هميشه جبهه ها را از ياد نبريد تا اينكه خداوند به شما برادران و خواهران حزب اللهى اجر عنايت كند و در پشت جبهه‌ها كه هستيد مسجدها و در نمازجمعه ها و در تشييع جنازه ها و در راهپيماييها شركت كنيد و آن روحانيونى كه در خلخال به دست ما افتاده از توجهات و عنايات الهى است از آنها خيلى خيلى استفاده كنيد. ديگر مثل آن روحانى به دست شما نخواهد افتاد و من هر چه كه از اسلام ياد گرفتم از آن شنيدم و سلام گرم مرا به حضرت آيت الله يكتايى برسانيد و آن روحانى‌نماى ضد مردم كه در خلخال آمده بود و بين مردم تفرقه انداخته بود هيچ موقع به سخنان او گوش ندهيد.

شما برادران و خواهران حزب اللهى آن روحانى نما مى خواهد شما را با ائمه محترم و ساير حزب اللهى ها بدبين كند. هر چه سعى كنيد آن را از خلخال دور كنيد تا مردم خلخال از تيرگى آسوده شوند.

پدرجان تو هم حسين وار زندگى كن موقعى كه من شهيد شدم چهار تا برادرانم و خودت دست پسرانت را بگير برو به جبهه ها تا سنگر من را پر كنيد و خون من را از آمريكا و ساير ابرقدرتها و صداميان بگير. پدرجان اگر جنازه من به دستتان نرسيد هيچ غمگين نشويد براى اينكه پسرت شهيد شده عوض جنازه من يك مقدار خاك و عكس مرا به خاك بگذاريد و اگر جنازه ام به دستتان رسيد مرا در كنار قبر شهيد محمود سعيدى و مهدى مرجائى دفن كنيد.

مادرجان موقعى كه جنازه مرا آوردند گريه نكنيد و مثل فاطمه زهرا باشيد. وقتى كه پسرانش را از دست داد هيچ ناراحت نشد تو هم مثل آن باش تو خيلى زحمت مرا كشيدى من هيچ وقت شما را از ياد نخواهم برد.

برادرانم و خواهرانم شما هم زهراوار باشيد كه حجاب تو هم يك سنگر است شما هم در پشت جبهه به برادران رزمنده كمك كنيد و دعاى توسل و دعاى كميل و نماز جمعه و ساير دعاها كه هست بخوانيد.

اما من هر چه در خانه وسايل دارم آن را به بيچارگان و بى‌سرپرستان بدهيد.  اگر موقع شهيد شدن با لباس فرم نبودم با يك لباس فرم مرا دفن كنيد و لباس هاى نظامى مرا به سپاه تحويل دهيد. ديگر وقت حمله نزديك است عاشقان حسين همه با عشق و ايمان مى روند.   به پيش با تمام قدرت و الان هم آماده جنگ هستند كه انشاءالله پيروزيم.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار       از عمر ما بكاه و بر عمر رهبر افزاى

داود محمدى        27/11/62

 

 

بر سينه داود تير،در وادي مجنون نشست                    جانش ز شوق وصل يار ، زندان تن را شكست

ان رهرو را بلا، از بند تن گشته رها                           دلداده دلدارشد، دل از همه دنيا گسست.

" يا دآن آلاله پرپر بخير"

 

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید