03.jpg
معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

ادیبی - بهبود فرستادن به ایمیل
شهدای والا مقام خلخال


شهید بهبود ادیبی

نام  : بهبود

نام خانوادگي : اديبي

نام پدر : احمد

محل تولد : پره سرتالش

تاريخ‌تولد  : 8 / 6 / 1344

تاريخ شهادت  : 24 / 1 / 1365

محل شهادت : سومار

 

زندگينامه

شهيد به سال 1344 در يک خانواده مذهبي در پره سرتالش از توابع گيلان چشم به جهان گشودو در همان جا دوره ابتدائي را طي نمود . دوره راهنمائي را که همراه خانواده اش به خلخال آمده بود ،  در مدرسه مولوي شهر گذراند . براي گذراندن دوره دبيرستان در هنرستان ثبت نام نموده و با شرکت در انجمن اسلامي هنرستان فعاليت سياسي خود را آغاز و سپس در بسيج خلخال ثبت نام نموده و در مسير انقلاب راهش را ادامه داد . در حين تحصيل هنگام فراغت، در مغازه  به پدرش کمک مي نمود وبه علت کم بود ن سنش که نمي توانست در جبهه شرکت کند رنج مي برد. بعد از اخذ ديپلم به خدمت مقدس سربازي اعزام و در جبهه سومار از ناحيه دست و پا مجروح مي گردد . با توجه به ارائه گواهي پزشکي از ارتش به علت ناراحتي چشم ،به پشت جبهه اعزام مي شود. ولي با اصرار خودش براي چندمين بار به خط مقدم اعزام مي شود وسرانجام در تاريخ 24/1/65 در عمليات والفجر 9 درمنطقه سومار به درجه والاي شهادت مي رسد .

يادش گرامي وراهش مستدام باد .

 

وصيت‌نامه

قسمتى از وصيت نامه شهيد بهبود اديبى

بسم الله الرحم الرحيم

... به برادرم دروغ نگوييد... نگوييد من به سفر رفته ام. نگوييد من از سفر باز خواهم گشت. نگوييد زيباترين هديه را برايش خواهم آورد.

به برادرم واقعيت را بگوييد... بگوييد بخاطر آزادى تو هزاران خمپاره دشمن سينه بهبود را نشانه رفته اند.

بگوييد خون برادرت بر تمام مرزهاى غرب و جنوب كشورش پريشان شده است.

بگوييد خمپاره هاى دشمن انگشتهاى برادرت را در سومار، دستهاى برادرت را در بانه و پاهاى برادرت را در مجنون سينه برادرت را در شلمچه، چشمان برادرت را در هويزه حنجره برادرت را در ارتفاعات الله اكبر، خون برادرت را در رودخانه بهمنشير و قلب برادرت را در خونين شهر پرپر كرده اند. اما هنوز ايمان برادرت در تمامى جبهه ها مى جنگد..

به فيروز واقعيت را بگوييد... بگذاريد قلب كوچك برادرم ترك بردارد و نفرت هميشه اى از استعمار و بعثى ها در آن بدواند.

بگذاريد برادرم بداند... كه چرا عكس مرا بزرگ كرده اند. چرا مادر ديگر نخواهد خنديد. چرا گونه هاى خواهرم هميشه خيس است. چرا پدر عصا به دست گرفته است. چرا دايى هايش محبتى بيش از پيش به او دارند. چرا بهبود به خانه برنمى‌گردد.

بگذاريد برادرم بجاى توپ بازى، بازى با نارنجك را بياموزد. بجاى ترانه فرياد را بياموزد و بجاى جغرافياى جهان، تاريخ جهانخواران را بياموزد. هر روز فانسقه پدرش را ببندد. هر روز پوتين هاى برادرش را امتحان بكند. هر روز اسلحه پدرش را روغن‌كارى بكند هر روز با قمقمه برادرش آب بخورد.

به برادرم دروغ نگوييد... نمى خواهم آزادى برادرم ،قربانى نيرنگ جهانخواران باشد.

به برادرم واقعيت را بگوييد... مى خواهم برادرم دشمن را بشناسد. امپرياليسم را بشناسد. استعمار را بشناسد.

به برادرم بگوييد كه ،من شهيد شدم.

تابوت مرا جاى بلندى بگذاريد تا بوى مرا باد نزد دوست دارانم برساند.

دستهايم را از تابوت بيرون بگذاريد تا مردم بدانند كه با خود چيزى نبرده ام.

چشمهايم را باز بگذاريد تا بدانند كوركورانه نمرده ام.

دهانم را باز بگذاريد تا مردم بدانند كه با گفتن «لااله الا الله» به شهادت رسيدم.

 

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید